Lacné cestovanie

Letecká doprava bola Európanov vždy chápaná ako luxus. Niečo, čo je vymedzené len pre horných desať tisíc z každého štátu. Predtým tomu tak mohlo skutočne byť, ale dnes to už zďaleka neplatí. Jednak sa znižujú ceny leteniek a hlavne došlo k všeobecnému zvyšovaniu životnej úrovne v jednotlivých štátoch celej Európy.

Úplne normálne sa stala možnosť nakúpiť letenky online a robí tak prakticky väčšina cestujúcich. Mnohé letecké spoločnosti dokonca ani neumožňujú nákup uskutočniť inak. Vzhľadom k súčasnému rozšíreniu internetového pokrytia a dostupnosti internetu hlavne vďaka šikovným mobilným telefónom, je online nakupovanie logické.

Ak sa teda vydáte do zahraničia a chcete svoju cestu uskutočniť letecky, je dobré myslieť na všetko dostatočne dopredu. Letenky sa totiž dajú, ak sú zaistené včas, kúpiť za časť normálne ceny, ktorá býva často nadsadená. Vyžaduje to hľadanie tých najlacnejších leteniek a porovnávanie cien medzi jednotlivými spoločnosťami. Navyše sa nedá presne povedať, kedy je najvýhodnejšie letenky kupovať, pretože nízke ceny bývajú ako pri kúpe dostatočne dopredu, tak aj tesne pred odletom.

Ak vám nevadí adrenalín a neistota, môžete si vyskúšať cestovanie naslepo. Zbalíte si veci a vyrazíte na letisko. Žiadne letenky online, nič také. Prídete na letisko a vyhliadnete si destináciu, ktorú by ste radi navštívili. Najideálnejšie je, keď majú niekoľko posledných miest v lietadle, ktoré odlieta do hodiny. Kúpte si letenku a ponáhľajte na check-in. Týmto spôsobom môžete zohnať naozaj lacné letenky. Prajem šťastný let.

Zverejni článok na: vybrali.sme.sk | linkuj.cz | facebook

Nechaj odpoveď