Lacné letenky do Paríža

Paríž (Paris) je hlavným mestom Francúzska a zároveň centrom regiónu Île-de-France, zahŕňajúceho Paríž a jeho predmestia, a súčasne sám tvorí jeden z francúzskych departementov (department označuje územno-administratívne celky vo Francúzsku av tých štátoch, ktoré patrili pod koloniálnu moc Francúzsko, alebo Španielska).

Parížska metropola je dostupná prostredníctvom dvoch hlavných letísk – letisko Orly aRoissy – Charles de Gaulle. Prvý z nich je síce bližšie stredu Paríža, ale z toho druhého je doprava často jednoduchšie. Tretím letiskom, ktoré je tiež využívané pre cestu do Paríža, je Beauvais, využívané niektorými nízkonákladovými aerolinkami. Leží zhruba 80 kilometrov od centra a medzi ním a Parížom jazdí linkový autobus stojaci približne 13 eur.

Lacné letenky online i cenou teda jednoznačne prevyšujú lístky v autobusoch. Kým napríklad za cestu do Francúzska diaľkovým autobusom môžete zaplatiť napríklad aj dvetisíc, vďaka lacné letenke sa do Paríža dostanete aj doslova za pár sto korún. Nielenže tak usporíte drahocenný čas (trebárs z Vašej dovolenky), ale dnes už dokonca aj ušetríte.

Eiffelova veža, Víťazný oblúk a Notre Dame sú hlavné pamiatky, ktoré nikto nesmie pri svojej návšteve Paríža minúť. K ďalším je potrebné tiež zaradiť Latinskou štvrť sa Sorbona, Invalidovňa, kde je umiestnená slávna Napoleonova hrobka a samozrejme Louvre s obrazom Mony Lisy. Kúpte si lacnú letenku do Paríža a uvidíte všetky tieto pamiatky na vlastné oči.

Zverejni článok na: vybrali.sme.sk | linkuj.cz | facebook

Nechaj odpoveď